Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama dotacje dla firm

Komunikacja Miejska w Bydgoszczy ma 130 lat. Obchody już w czerwcu

ZDMiKP zaprasza na obchody 130. rocznicy uruchomienia w Bydgoszczy komunikacji publicznej. Uroczystości zostały zaplanowane na 2 czerwca (sobota). Tego dnia przejazdy wszystkimi liniami komunikacji miejskiej będą BEZPŁATNE.
Komunikacja Miejska w Bydgoszczy ma 130 lat. Obchody już w czerwcu

Autor: KB archiwum

Wraz z Urzędem Miasta, Miejskimi Zakładami Komunikacyjnymi oraz Stowarzyszeniem na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy przygotowaliśmy wiele atrakcji, a warto dodać, że lista nie jest jeszcze zamknięta, a atrakcji przybywa.
Głównymi elementami obchodów rocznicowych będą wystawy taboru, które odbędzie można podziwiać w godzinach od 10:00 do 14:00.

Jedna z wystaw będzie zlokalizowana na parkingu przed Halą Widowiskowo-Sportową - Łuczniczka i lodowiskiem Torbyd. Na wystawie będzie można obejrzeć ponad 15 autobusów, pochodzących z różnych epok. Wystawa obejmie pojazdy od czasów międzywojennych, przez PRL do współczesności. Najstarszy autobus na wystawie będzie pochodził z 1938 roku. Do Bydgoszczy autobusy zjadą z całej Polski.

Na kolejnej wystawie zostanie zaprezentowany zabytkowy tabor tramwajowy. Tę będzie można podziwiać na pętli tramwajowej Babia Wieś również w godzinach od:10:00 do 14:00.
Najstarszy z tramwajów będzie pochodził z 1896 roku. Tutaj również będzie można dotknąć historii. Od przeszłości do współczesności.
Po obejrzeniu wystawy autobusów będzie je można powtórnie podziwiać w ruchu, ponieważ krótko po godzinie 14:00 wyruszą w uroczystą paradę ulicami miasta. Przejadą przez osiedla: Wzg. Wolności, Szwederowo, Śródmieście, Dzielnicę Muzyczną i Skrzetusko.

Godzinę później tj. około 15:00 autobusy zjadą z powrotem na parking przed Halę Łuczniczka i ruszą na trasy linii specjalnych.
Od 15:00 Miejskie Zakłady Komunikacyjne zapraszają na drzwi otwarte w zajezdni autobusowej MZK Bydgoszcz. Do zajezdni będzie kursowała jedna z linii specjalnych obsługiwana taborem zabytkowym. Autobusy zabytkowe na liniach specjalnych będą kursowały z częstotliwością, co 15 minut. W celu łatwiejszego i szybszego dojazdu na parking przed Łuczniczką zwiększymy również częstotliwość kursowania komunikacji zastępczej „ZA T2." Kursy także będą się odbywały z częstotliwością, co 15 minut.

Czym bliżej tego niecodziennego wydarzenia, tym częściej będziemy przekazywali informacje o planowanych atrakcjach. Zachęcamy do śledzenia kolejnych artykułów na naszej stronie i do zobaczenia w sobotę 02 czerwca.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

pochmurnie

Temperatura: 23°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 15 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCertyfikat SSL od 9 zł/rok!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kasyno BooiTreść komentarza: Po sesjach w Booi pozostaje dobre wrażenie. Wszystko jest przewidywalne w dobrym tego słowa znaczeniu: działa jak działa i nadal działa. Żadnych niespodzianek, wszystko jest stabilne i zgodne z regulaminem. Gry są uruchamiane szybko, konto osobiste zawiera informacje, nic nie jest mylące. https://sklep-dinozaurow.pl/Data dodania komentarza: 17.04.2025, 10:47Źródło komentarza: Technologie online które zmieniły nasze życieAutor komentarza: JaTreść komentarza: Bardzo się się cieszę, że w pobliżu mojego domku będę miała swoją BiedronkęData dodania komentarza: 14.04.2025, 18:38Źródło komentarza: Nowa Biedronka w Bydgoszczy. Otwarcie już jutro!Autor komentarza: Won z Grajdołem niszczącym B-szcz!Treść komentarza: A kogo z bydgoszczan obchodzi grajdoł Toruniewo, który blokuje od początku tego chorego województwa rozwój B-szczy, wręcz jej DEGRADACJĘ!!Data dodania komentarza: 14.04.2025, 14:03Źródło komentarza: Dworzec Toruń Wschodni otwarty dla podróżnychAutor komentarza: AlicjaTreść komentarza: Właściciele cukierni Sowa powinni zostać uhonorowani przez miasto Bydgoszcz. Nie znam drugiej bydgoskiej firmy, która od lat tak bardzo inwestowałaby w porządkowanie przestrzeni i rozwój architektoniczny naszego miasta. Dzięki tej firmie Bydgoszcz pięknieje.Data dodania komentarza: 10.04.2025, 12:41Źródło komentarza: Nowy mini park handlowy w Bydgoszczy. Cukiernia Sowa inwestujeAutor komentarza: BZGTreść komentarza: Znowu ta toruńska ***** Ostrowski, który notorycznie zdradza B-szcz we wszystkim na rzecz tego toruńskiego grajdołu zamieszkałego przez socjopatów z antybydgoską psychozą. :( Zaczął niszczyć nawet Tow. Przyj. M. B-szczy doprowadzając do rezygnacji prawdziwych bydgoszczan, ale ktoś wreszcie wytłumaczył tej toruńskiej gnidzie podającej się za bydgoszczanina, choć nim nie jest ani z urodzenia ani z przekonania, że ma wy... opuścić to Towarzystwo. Bydgoszczanie go żywiołowo nienawidzą, jako toruńskiego zdrajcę niszczącego B-szcz z toruńskimi psychopatami!! Won do Grajdołu ZDRAJCO!!!Data dodania komentarza: 28.03.2025, 12:51Źródło komentarza: Od kwietnia loty do FrankfurtuAutor komentarza: Natalia i ZuziaTreść komentarza: Tak naprawdę to szkoda że nasz trener trenuje w Nowy Jorku a nie u nas. Było fajnie.Data dodania komentarza: 21.03.2025, 13:49Źródło komentarza: Za nami udany start judoków z Wyższej Szkoły Gospodarki
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama