Zadania, które uzyskają największą liczbę głosów zostaną wprowadzone do budżetu i zrealizowane w 2017 roku. Na osiedlowe inwestycje może trafić więcej środków niż w poprzednich latach.
- To już piąta edycja programu, który zdobył bardzo dużą popularność. Co roku zgłaszanych jest kilkaset pomysłów, które są szczegółowo analizowane. Są to najczęściej parkingi, place zabaw, siłownie plenerowe, chodniki. W głosowaniu w zeszłym roku uczestniczyło ponad 23 tysiące bydgoszczan.
To więcej niż zakładaliśmy tworząc Bydgoski Budżet Obywatelski. Daje to pewność, że do realizacji trafiają najważniejsze zadania. Liczę, że w tym roku bydgoszczanie również chętnie wskażą inwestycje, które są najbardziej potrzebne. W tej edycji BBO szczególnie warto wziąć udział. W przypadku dobrego wyniku finansowego miasta na koniec roku przeznaczymy na osiedlowe inwestycje większą kwotę niż 5 mln zł. – Podkreśla prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.
Jak zagłosować?
Głosowanie jest bardzo proste. Najłatwiej oddać głos poprzez aplikację internetową. W tym celu należy wejść na stronę www.bydgoszcz.pl/bbo. Następnie podać swoje dane osobowe, wybrać osiedle i inwestycję do realizacji. Zajmuje to około minuty. Można też skorzystać z papierowej karty do głosowania. Po wypełnieniu należy ją wrzucić do jednej z blisko 200 urn ustawionych w bydgoskich szkołach i młodzieżowych domach kultury.
Głosowanie potrwa do 31 października. Mogą w nią wziąć udział osoby zamieszkałe w Bydgoszczy, która ukończyły 16 lat. Głosować można na jedną inwestycję. W sytuacji, gdy głosujący wziął udział w głosowaniu kilkukrotnie, wszystkie oddane przez niego głosy będą nieważne. Do wyboru jest aż 175 zadań ulokowanych na wszystkich, 29 osiedlach. W poprzedniej edycji BBO do realizacji kierowane były zadania, które zyskiwały od kilku do nawet kilku tysięcy głosów. O tym które przedsięwzięcie wygrywało decydował czasem 1 głos.
Nie tylko place zabaw i chodniki
W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego najwięcej wniosków dotyczyło doposażenia terenów rekreacyjnych i sportowych, budowy chodników i parkingów oraz rozbudowy monitoringu. Bydgoszczanie zgłosili również projekty związane ze stworzeniem punktów widokowych, stacji na książki udostępniane w ramach bookcrossingu, czy wytyczenie kolejnych kontrapasów dla rowerzystów w Śródmieściu.
Bydgoski Budżet Obywatelski ma wpływ nie tylko na małe inwestycje na osiedlach. Wiedząc na jakich zadaniach najbardziej zależy mieszkańcom łatwiej przygotować można również większe zadania związane na przykład z rewitalizacją terenów zielonych lub przy inwestycjach drogowych.
Napisz komentarz
Komentarze