Władze Bydgoszczy powołując do życia Muzeum, chciały nie tylko udostępnić pamiątki z przeszłości miasta, ale i zapoznać mieszkańców ze sztuką polską oraz uaktywnić miejscowych twórców. W myśl tej idei, 95 lat funkcjonowania „Wyczółka” to ponad sto trzydzieści tysięcy eksponatów, setki wystaw, tysiące zajęć edukacyjnych oraz liczne grono związanych z placówką ludzi i wielu zwiedzających. Muzeum tworzone jest przez pasjonatów, ludzi którym bliska jest „mała ojczyzna”, dziedzictwo i tradycje Bydgoszczy oraz regionu.
Muzeum chce podziękować wszystkim swoim Gościom, tworzącym wierną i zaangażowaną społeczność, wspierająca naszą instytucję, zapowiadając organizację wydarzeń mających upamiętnić bogaty i wszechstronny dorobek placówki, przedstawić jej znaczenie w kulturze. Wśród nich pojawi się m.in. specjalna wystawa poświęcona zgromadzonym przez lata nabytkom: niezwykłym artefaktom i wyjątkowym przedmiotom oraz prowadzonym wokół nich działaniom badawczym, konserwatorskim i edukacyjnym.
Urodziny trwać będą przez cały rok, tak by każde wydarzenie stało się okazją do wymiany wspomnień i wrażeń z odwiedzającymi – zapowiadają pracownicy Muzeum.
Na początek zapraszamy do odwiedzania wystawy „Skarb bydgoski”. W wyjątkowo krótkim czasie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców miasta i turystom odwiedzającym Bydgoszcz, udostępniono bezcenne znalezisko. Wspaniałe złote monety oraz biżuterię można oglądać codziennie w Europejskim Centrum Pieniądza (Wyspa Młyńska, ul. Mennica 4). Bilety wstępu: 5zł (normalny) i 3 zł (ulgowy).
Napisz komentarz
Komentarze