Prace nad historią tego miejsca mają zakończyć się jeszcze w tym roku. Jak podaje ratusz badania będą odbywać się w trzech punktach, gdzie zaprojektowano nową infrastrukturę techniczną oraz budowę fontanny. Prace pozwolą prawdopodobnie odkryć pozostałości budynków zachodniej pierzei rozebranych w czasie wojny.
Co zakłada sama rewitalizacja? Przede wszystkim: Wyeksponowanie fragmentu fundamentów wieży dawnego ratusza pod szkłem, ustawienie stylowego zegara, dodanie donic z drzewami to najważniejsze z nich.
W konsultacjach dla mieszkańców, które zorganizował ratusz wzięło udział 75 osób. Łącznie zgłosiły one ponad 160 wniosków. Część opinii powtarzała się. - Na wstępie chciałbym podziękować wszystkim osobom biorącym udział w konsultacjach. – Mówi zastępca dyrektora ZDMiKP, Maciej Gust. - Staraliśmy się na tym etapie uwzględnić uwagi bydgoszczan, które najczęściej się powtarzały i myślę, że to się udało. Stary Rynek po rewitalizacji dedykujemy przede wszystkie pieszym i rowerzystom. Wprowadzamy dodatkowa zieleń i w atrakcyjny sposób zaprezentujemy przeszłość tego miejsca.
Postęp prac, możecie oglądać bezpośrednio i na żywo dzięki naszym kamerkom: Prace archeologiczne - Stary Rynek.
Poniżej przedstawiamy także wizualizacje przyszłych zmian.
Napisz komentarz
Komentarze