Przeglądając dowolne ubezpieczenie mieszkania na Rankomat.pl łatwo zauważyć, że każda polisa wcale nie musi ograniczać się wyłącznie do tzw. murów czy pomieszczeń przynależnych do mieszkania. Podobnie jak stałe elementy, ubezpieczyć można również mienie ruchome.
Ruchomości domowe, czyli co?
Poprzez ruchomości domowe należy rozumieć wszelkie elementy wyposażenia mieszkania, które stanowi tzw. mienie ruchome. Do tej grupy zaliczyć można między innymi takie przedmioty jak:
-
meble
-
dywany
-
sprzęt RTV
-
sprzęt AGD
-
sprzęt fotograficzny
-
odzież
-
instrumenty muzyczne
-
sprzęt sportowy
-
dzieła sztuki
-
biżuterię.
Tak naprawdę zakres jest niemal nieograniczony – wszystko zależy od tego, jaką wartość dla ubezpieczającego mają konkretne elementy wyposażenia mieszkania.
Warto przy tym podkreślić, że mienie ruchome można ubezpieczyć zarówno od uszkodzenia na skutek działania czynników atmosferycznych i żywiołów, jak również na wypadek kradzieży czy uszkodzenia przez wandali.
Ile kosztuje ubezpieczenie ruchomości domowych?
Rozszerzenie zakresu ochrony ubezpieczeniowej wcale nie powoduje drastycznego podniesienia wysokości składki. Jak pokazuje kalkulator ubezpieczenia nieruchomości na Rankomat.pl, ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych rocznie.
Należy jednak mieć świadomość, że wysokość składki uzależniona jest od kilku czynników, np. sumy ubezpieczenia, wartości odtworzeniowej / wartości rzeczywistej, zakresu ochrony, liczby ubezpieczanych przedmiotów. Istotną rolę odgrywa również wartość franszyzy integralnej lub redukcyjnej, itp.
Ubezpieczenie ruchomości domowych – dlaczego się opłaca?
Ubezpieczenie ruchomości domowych to korzystne rozwiązanie. Za stosunkowo niewielką kwotę można wykupić polisę, która zapewni wypłatę odszkodowania w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych. Niezależnie od tego, co stanie się z elementami wyposażenia mieszkania, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie w wysokości pozwalającej pokryć wydatki związane np. z zakupem nowego sprzętu, nowych mebli, itp.
Ubezpieczenie mienia ruchomego, chociaż nie jest w stanie zapobiec zdarzeniom losowym, skutecznie zwiększa poziom bezpieczeństwa oraz daje większe poczucie komfortu, np. podczas długiej nieobecności w domu.
Artykuł sponsorowany
Napisz komentarz
Komentarze