Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama dotacje dla firm

Zbigniew Boniek zaprasza na Narodowy. Kujawsko-pomorskie z mocną reprezentacją

Wielkimi krokami zbliżają się pierwsze mecze XVIII edycji Turnieju piłkarskiego „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Do sportowej rywalizacji przystąpią setki tysięcy zawodników i zawodniczek w wieku 6-12 lat, którzy powalczą o występ na stadionie PGE Narodowym, wyjazd na mecz kadry Adama Nawałki i możliwość spotkania z reprezentacją Polski. To już ostatni moment na zgłoszenie swojej drużyny – zapisy do tegorocznej edycji trwają tylko do 30 września.
Zbigniew Boniek zaprasza na Narodowy. Kujawsko-pomorskie z mocną reprezentacją

Autor: Materiały prasowe

Chłopcy i dziewczęta biorący udział w Turnieju tradycyjnie podzieleni są na trzy kategorie wiekowe: do lat 8, 10 oraz 12. Już w październiku wystartuje rywalizacja w miastach, gminach i powiatach, gdzie stawką będzie awans do odbywających się wiosną Finałów Wojewódzkich. Na tym etapie poznamy laureatów Turnieju do lat 8, zaś najlepsi w swych województwach z kategorii U-10 oraz
U-12 zagwarantują sobie przepustki na Finał Ogólnopolski rozgrywany na przełomie kwietnia i maja w Warszawie.

Zwieńczeniem tej rywalizacji będzie Wielki Finał na Stadionie PGE Narodowym. Jego zwycięzcy będą mieli możliwość obejrzenia meczu kadry Adama Nawałki i osobistego spotkania
z reprezentantami Polski.

- Hej młodzi piłkarze i piłkarki! Marzy Wam się występ na PGE Narodowym? Zgłaszajcie się szybko do Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”! Pamiętajcie, że macie czas tylko do 30 września. - Zachęca do zapisów Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

Zespoły można zgłaszać do tego dnia za pośrednictwem strony www.zpodworkanastadion.pl. Każda z drużyn U-8 musi liczyć co najmniej 5, a w kategoriach U-10 i U-12 przynajmniej 6 zawodników.  

W rozgrywkach uczestniczyć mogą Szkoły Podstawowe, Uczniowskie Kluby Sportowe, Akademie Młodych Orłów, organizacje prowadzące działalność sportowo-edukacyjną, a także – po raz pierwszy w historii – Kluby Sportowe. Za udział każdej drużyny w rozgrywkach opiekunowie otrzymają oryginalną koszulkę treningową.

W dotychczas rozegranych edycjach Turnieju udział wzięło ponad 1,6 mln dzieci, w tym wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych, jak Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński czy Paulina Dudek.

Rozgrywki młodych piłkarskich talentów swym patronatem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, a honorowy patronat nad XVIII edycją sprawuje Prezydent RP – Andrzej Duda. Turniej organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej od 11 lat sponsorowany jest przez markę Tymbark, a od roku także przez firmę Electrolux. Jego głównym celem jest popularyzacja sportu i aktywności fizycznej wśród najmłodszych.

Warto wiedzieć, że turniej rozgrywany jest właściwie w każdej miejscowości naszego regionu i powiatu. Łącznie aż 320 tysięcy dzieci wzięło udział w ubiegłej edycji, a do finałów wojewódzkich zakwalifikowały się w ubiegłej edycji 103 drużyny.

W ubiegłym roku dwie drużyny z Bydgoszczy (UKS Tęcza i Szkoła Podstawowa nr 69) zajęły 4. Miejsce na Finale Ogólnopolskim. Dwa lata temu również UKS Tęcza Bydgoszcz zajęła III miejsce. Regularnie więc kujawsko-pomorskie jest reprezentowane do samego końca.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronie www.zpodworkanastadion.pl.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 9°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 19 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCertyfikat SSL od 9 zł/rok!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AlicjaTreść komentarza: Właściciele cukierni Sowa powinni zostać uhonorowani przez miasto Bydgoszcz. Nie znam drugiej bydgoskiej firmy, która od lat tak bardzo inwestowałaby w porządkowanie przestrzeni i rozwój architektoniczny naszego miasta. Dzięki tej firmie Bydgoszcz pięknieje.Data dodania komentarza: 10.04.2025, 12:41Źródło komentarza: Nowy mini park handlowy w Bydgoszczy. Cukiernia Sowa inwestujeAutor komentarza: BZGTreść komentarza: Znowu ta toruńska ***** Ostrowski, który notorycznie zdradza B-szcz we wszystkim na rzecz tego toruńskiego grajdołu zamieszkałego przez socjopatów z antybydgoską psychozą. :( Zaczął niszczyć nawet Tow. Przyj. M. B-szczy doprowadzając do rezygnacji prawdziwych bydgoszczan, ale ktoś wreszcie wytłumaczył tej toruńskiej gnidzie podającej się za bydgoszczanina, choć nim nie jest ani z urodzenia ani z przekonania, że ma wy... opuścić to Towarzystwo. Bydgoszczanie go żywiołowo nienawidzą, jako toruńskiego zdrajcę niszczącego B-szcz z toruńskimi psychopatami!! Won do Grajdołu ZDRAJCO!!!Data dodania komentarza: 28.03.2025, 12:51Źródło komentarza: Od kwietnia loty do FrankfurtuAutor komentarza: Natalia i ZuziaTreść komentarza: Tak naprawdę to szkoda że nasz trener trenuje w Nowy Jorku a nie u nas. Było fajnie.Data dodania komentarza: 21.03.2025, 13:49Źródło komentarza: Za nami udany start judoków z Wyższej Szkoły GospodarkiAutor komentarza: SlawTreść komentarza: Gratulacje! Dzięki trenerowi R.Pujszo ciągle "słychać " o bydgoskim judo !Data dodania komentarza: 20.03.2025, 21:26Źródło komentarza: Za nami udany start judoków z Wyższej Szkoły GospodarkiAutor komentarza: KamilTreść komentarza: UMK -bez medalu a inne nie wiem.Data dodania komentarza: 19.03.2025, 11:29Źródło komentarza: Za nami udany start judoków z Wyższej Szkoły GospodarkiAutor komentarza: MisiekTreść komentarza: GratulacjeData dodania komentarza: 18.03.2025, 23:04Źródło komentarza: Za nami udany start judoków z Wyższej Szkoły Gospodarki
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama