Wiadomo już, że specjalna dokumentacja projektowa powstanie w ciągu 7 miesięcy od podpisania umowy. Będzie ona obejmować przygotowanie: programu robót budowlanych, projektu budowlano-wykonawczego robót i prac konserwatorskich (w tym m.in. architektoniczno-konstrukcyjnych oraz obejmującego demontaż istniejących instalacji) z kompletem opinii i uzgodnień oraz opracowanie kosztorysu inwestorskiego.
Ocenie podlegać ma doświadczenie osób projektujących oraz zaoferowana cena. Oprócz tego pod uwagę będzie brana podana przez wykonawcę długość okresu odpowiedzialności z tytułu udzielonej rękojmi za ewentualne wady dokumentacji budowlanej.
Dokumentacja jest potrzebna, by rewitalizacja mogła się odbyć. Wszystko zaczęło się od przejęcia obiektu przez miasto pod koniec 2016 roku. Opracowane zostały też: ekspertyza stanu technicznego, zalecenia konserwatorskie, przeprowadzono też inwentaryzację architektoniczno-budowlaną.
Ogłoszony przetarg pozwoli zlecić niezbędne prace doprowadzające obiekt do stanu deweloperskiego, a następnie w drodze konkursu wybrać podmiot, który wykorzysta w atrakcyjny sposób jej wnętrza.
Jak tłumaczy prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. - Obiekt będzie wynajmowany na preferencyjnych warunkach, ale zachowamy wpływ na jego wykorzystanie. Zależeć będzie nam by sposób zagospodarowania hali był związany z lokalnymi produktami, markami, historią miasta i przede wszystkim współgrał z rewitalizacją salonu Bydgoszczy.
Napisz komentarz
Komentarze