Bydgoszcz ma skarb. Ten skarb to Szlak TEHO. Szlak ma święto. Zapraszamy do wspólnego odkrywania.
Program ogólny poniżej:
15.09.2017, piątek
godz. 17.00, Start: Stary Rynek
TehoFest, rozgrzewka - Szlakiem TeH2O z Masą Krytyczną.
Prowadzeni doświadczeniem bezkonkurencyjnej Masy Krytycznej zapraszamy na rajd rowerowy obejmujący większość obiektów Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O! Uczestnicy nie tylko pojadą po wiedzę i dobry humor, ale również zawalczą o nagrody, które rozlosujemy w czasie finału TehoFestu 16 września, na Wyspie Młyńskiej!
16.09.2017, sobota
godz. 12.00-18.00, cały szlak TeH2O, WSTĘP WOLNY
Specjalne wydarzenia w 15 obiektach znajdujących się na Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH20
W programie zwiedzanie obiektów z przewodnikami, warsztaty dla dzieci, zabawy, konkursy z nagrodami, spotkania, wykłady popularnonaukowe, pokazy filmowe, wystawy, prezentacje i wiele innych atrakcji!
Do zwiedzania zapraszają:
- Muzeum Fotografii,
- Barka „Lemara” (MCK),
- Introligatornia,
- Gazownia (PS GAZ),
- Muzeum Kanału Bydgoskiego,
- Muzeum Farmacji Apteka „Pod Łabędziem”,
- Muzeum Mydła Historii Brudu,
- Wieża Ciśnień,
- Muzeum Wodociągów (MWIK),
- Fabryka Obrabiarek do Drewna (FOD),
- Spichrze nad Brdą (MOB),
- Exploseum (MOB),
- Galeria Sztuki Nowoczesnej (MOB),
- Europejskie Centrum Pieniądza (MOB),
- Zbiory Archeologiczne (MOB),
- Warzelnia.
Szczegółowe informacje dotyczące wydarzeń na: www.ludzieitechnika.pl i www.mck-bydgoszcz.pl
UWAGA! Przybij piątkę Szlakowi!
Kolejna edycja konkursu, w której uczestnicy TehoFestu zbierają pieczątki za zwiedzanie obiektów Szlaku TeH2O i walczą o nagrody! Odwiedź pięć miejsc na Szlaku TeH2O, zbierz pięć pieczątek i bądź na losowaniu nagród podczas finału na Wyspie Młyńskiej o godz. 19.00!
16.09.2017, sobota
godz. 19.00, Wyspa Młyńska, WSTĘP WOLNY
TehoFest 2017 – W poszukiwaniu zaginionego Skarbu… (prezentacja obiektów)
Na Wyspie Młyńskiej zaprezentuje się 15 obiektów znajdujących się na Szlaku. Motywem przewodnim tegorocznej prezentacji będzie ewolucja każdej z gałęzi przemysłu: od narodzin do współczesności obiektu. Za pomocą kostiumów i charakterystycznych dla obiektu rekwizytów, każdy widz będzie mógł wziąć udział w interaktywnej zabawie, „wcielając się” w postać związaną z daną dziedziną przemysłu.
Odsłonięcie instalacji artystycznej – „Uważność”
Wydarzenie towarzyszące prezentacji „W poszukiwaniu zaginionego Skarbu”. Instalacja podejmuje kwestie metaforycznie rozumianych pojęć ciężaru i lekkości, inspirowana jest koncepcją useless machines, dziełami Marvina Minsky’ego. Jest formą zabawy, gry z widzem. Obiekt składa się z dwóch części: stolika i wagi. Działanie wagi jest absurdalne, jest zaprzeczeniem praw fizyki, np. kiedy kładziemy na wadze piórko waży ono znacznie więcej niż kamień. Dlaczego waga przedmiotów jest względna? To pytanie, które kieruje do widza Karolina Suchodolska.
Obiekt powstaje we współpracy z Wydziałem Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Schemat działania wagi opracowany jest przez pracownika Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, mgr inż. Pawła Maćkowiaka, przy współpracy z Kołem Naukowym Wydziału. Instalacja poświęcona jest Muzeum Farmacji w Bydgoszczy. Powstaje w ramach TehoFest 2017, święta Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O
Partner: MCK w Bydgoszczy. Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Miasta Bydgoszczy.
16.09.2017, sobota
godz. 21.00, Wyspa Młyńska, WSTĘP WOLNY
Karbido - Music4Buildings Vol. 13 / Audiofotografia Bydgoszcz - widowiskowy koncert z wizualizacjami VJ Group Cube (UA).
Music4Buildings (M4B) jest autorskim cyklem działań muzyków grupy Karbido, w ramach którego eksplorują oni związki architektury z dźwiękiem i muzyką, dając koncerty in situ, dokonując przeniesień i publikując wydawnictwa płytowe. W trakcie swoich dotychczasowych poszukiwań artyści przekładali na język muzyki m.in kopalnie (KWK Guido Zabrze) elektrociepłownie (Szombierki), synagogę (Drohobycz), stuletnią willę (Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi) i grobowce neolityczne (Orkady), a ostatnio w ramach katowickiej "Industriady" skomponowali muzyczno-dźwiękowy pejzaż Śląska.
W Bydgoszczy zaprezentowane zostaną efekty wizyty artystów w historycznych obiektach Szlaku TeH2O, m.in. w Fotonie, Exploseum, Muzeum Fotografii, na barce "Lemara". Dla każdej z lokalizacji autorzy skomponują swoiste fotografie dźwiękowe - muzyczne kolaże - tworząc rodzaj subiektywnego mikroalbumu bydgoskiej architektury poprzemysłowej.
Koncerty uzupełnią wielkoformatowe wizualne wariacje artystów wideo z VJ Group Cube (UA)
Napisz komentarz
Komentarze