Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama włączenie społeczne

Ratunku, rozbiłem samochód firmowy

We współczesnych realiach coraz więcej firm proponuje swoim pracownikom korzystanie z samochodów należących do przedsiębiorstwa. Ułatwia to rozliczanie kosztów paliwa, jak też i jest potężnym wsparciem dla pracowników, którzy nie posiadają własnych pojazdów. Jednakże wiąże się to z pewnym ryzykiem: samochody ulegają wypadkom.
Ratunku, rozbiłem samochód firmowy

W takim przypadku odpowiedzialność finansowa zwykle spada na pracownika, chociaż firma też ponosi koszty np. naprawy. Dlatego niektóre przedsiębiorstwa wolą, aby zatrudnione osoby korzystały z własnych pojazdów, przy zwróceniu przez firmę wszystkich kosztów związanych z paliwem spalanym przy przejazdach w celach służbowych.

Inną opcją jednak jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia. Nie chodzi o zwykłe i obowiązkowe ubezpieczenia OC czy AC, ale o takie, które mają nieco szerszy zasięg. Przykładem jest ubezpieczenie oferowane przez tę firmę: https://www.insurancefactory.co.uk/motortrade-insurance/ W jej ofercie znajdziemy możliwość ubezpieczenia samochodów używanych do celów służbowych przez przedsiębiorstwo, zarazem jednak ochrona udzielana przez ubezpieczenie obejmuje kierowców, mechaników, którzy się zajmują tymi samochodami (a więc jednocześnie to ubezpieczenie od potencjalnego nieprawidłowego przebiegu naprawy), a także inne osoby, które mają do czynienia z tymi pojazdami.

W ten sposób firma może przekazać swoje samochody do użytkowania pracownikom i obie strony nie muszą się martwić o potencjalną odpowiedzialność finansową w razie wypadku drogowego lub innego wydarzenia, które mogłoby mieć wpływ na stan samochodu. Warto zawczasu zadbać o takie ubezpieczenie, również ze względu na to, że gdy następuje wypadek drogowy z użyciem samochodu firmowego, stosunki między przedsiębiorstwem a pracownikiem zostają nadszarpnięte, często dochodzi do zgrzytów na tle udowadniania, czyją winą jest ów wypadek, a pracownicy mogą mieć problem z wypłaceniem odszkodowania, którego kwota może być ogromna w stosunku do ich pensji. Jednocześnie spada zaufanie przedsiębiorstwa do pracownika.

Dlatego unikanie sytuacji tego typu leży w interesie każdej firmy, i dlatego też powinny zainteresować się one taką metodą ubezpieczania się od incydentów drogowych, których codziennie zdarza się przecież bardzo wiele. Wystarczy zadzwonić do ubezpieczyciela i ustalić z nim, co dokładnie ma pokrywać ubezpieczenie i jaka wysokość comiesięcznych składek będzie odpowiednia. W ten sposób firma może się ubezpieczyć od odpowiedzialności za wypadki drogowe spowodowane służbowymi samochodami.

 

Artykuł sponsorowany


Podziel się
Oceń

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -2°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 9 km/h

STARY RYNEK

ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklamawłączenie społeczne
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Bobin-PotyrałaTreść komentarza: https://www.facebook.com/share/p/1CnXnktVcQ/ Proszę o pomoc dla tego psa. W linku i w komentarzach jest podany adres gdzie pies przebywsData dodania komentarza: 1.02.2025, 20:41Źródło komentarza: 112 dla zwierząt działa już w kujawsko-pomorskimAutor komentarza: Bobin-PotyrałaTreść komentarza: https://www.facebook.com/share/p/1CnXnktVcQ/ POMOCY dla tego psa.Być może to ostatni moment by go uratować.Data dodania komentarza: 1.02.2025, 20:39Źródło komentarza: 112 dla zwierząt działa już w kujawsko-pomorskimAutor komentarza: MarianTreść komentarza: Na UKW - koncerty...bo co innego pozostało?Data dodania komentarza: 31.01.2025, 17:07Źródło komentarza: PBŚ inwestuje w rozwój informatyki i technologii cyfrowychAutor komentarza: d0br0dzi3jTreść komentarza: Z tego Rektora w końcu uczelnia techniczna nabrała właściwego wiatru w żagle! Pozostałe uczelnie bydgoskie powinny brać przykład, a nie organizować co tydzień koncerty :) A na UKW wszyscy wesoło rozśpiewani, same koncerty :PData dodania komentarza: 24.01.2025, 23:15Źródło komentarza: PBŚ inwestuje w rozwój informatyki i technologii cyfrowychAutor komentarza: BYDGOSZCZTreść komentarza: SYRGOLŚData dodania komentarza: 23.01.2025, 14:54Źródło komentarza: Postoje taksówek w Bydgoszczy zostaną zamienione na parkingiAutor komentarza: AntekTreść komentarza: W takich warunkach to można się uczyć 💪 dobrze wiedzieć że osoby ,ktore maja pierwszy kontakt z pacjentem uczą się w takich warunkach …na pewno to zaprocentuje w przyszłościData dodania komentarza: 19.01.2025, 17:33Źródło komentarza: Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu z nowym instytutem
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama