Pojawiły się nowe wiaty przystankowe i oznakowanie, a część jezdni została przebudowana na podniesiony peron bez możliwości przejazdu samochodów. Pojazdy muszą korzystać z pasa ruchu, na którym znajduje się również torowisko. Dzięki przebudowie znacznie łatwiej wsiąść do tramwaju m.in. seniorom oraz osobom z niepełnosprawnościami. Koszt wszystkich prac wyniósł ponad milion złotych.
Pasażerowie z nowych przystanków przy placu Wolności mogą korzystać od piątku, 17 stycznia. Wcześniej zakończyły się prace przy przystankach przy placu Praw Kobiet. Ze względu na ograniczoną szerokość ulicy, do poziomu drzwi tramwajowych podniesiona została tylko część chodników w obrębie peronów. Koszt tej inwestycji to ponad 961 tysięcy złotych. W tym roku planujemy rozpoczęcie prac projektowych nad dwiema kolejnymi parami przystanków wiedeńskich na ulicy Gdańskiej. Pierwsza z nich będzie się znajdować pomiędzy ulicami Słowackiego, a Mickiewicza, druga natomiast pomiędzy Chodkiewicza, a Kamienną. Miasto na ten cel zabezpiecza 250 tysięcy złotych.
Na przystankach wiedeńskich poziom podłogi w tramwaju, jest prawie taki sam jak wyniesionej jezdni. Ułatwia to wsiadanie do pojazdów i poprawia bezpieczeństwo. Wyniesiony peron, jeśli znajduje się na jezdni wymusza też zredukowanie prędkości przez kierowców, którzy chcą przejechać przez obszar przystanku. Takie rozwiązania mamy już wprowadzone na ul. Gdańskiej przy Chodkiewicza oraz na ul. Focha na wysokości pl. Teatralnego.
Napisz komentarz
Komentarze