Pożyczaj tyle, ile potrzebujesz
Łatwe i ogólnodostępne pożyczki, takie jak np. szybkie chwilówki online na bezpiecznechwilowki.pl, kuszą setki tysięcy Polaków. 1000, 2000, a może 3000 zł? Jeśli potrzebujesz stosunkowo niewielkiej kwoty, możesz otrzymać ją dosłownie w ciągu kilkudziesięciu minut, nie wychodząc z domu i nie wstając sprzed komputera. Niekiedy wystarczy wyłącznie dowód – przy niektórych szybkich pożyczkach online nie trzeba bowiem nawet dokumentować dochodów. Czego chcieć więcej? Jak dają, to się korzysta!
Czy aby na pewno? Wizja łatwej i szybkiej gotówki rzeczywiście jest pociągająca, ale nie powinna przesłaniać Twoich realnych możliwości finansowych. Dlatego mierz siły na zamiary pożyczaj tylko tyle, ile naprawdę potrzebujesz i jesteś w stanie oddać w umówionym terminie. Nie zadłużaj się ponad swoje zdolności, bo niedotrzymanie terminu spłaty wiąże się z dodatkowymi opłatami – niezależnie od tego, czy zadłużasz się w banku i bierzesz kredyt, czy korzystasz z usług parabanków.
Rozsądnie ustal termin
Bezpieczne pożyczanie to oddawanie pieniędzy na czas. Każde spóźnienie działa na Twoją niekorzyść, obciążając Cię kolejnymi opłatami. Dlatego ustal optymalny termin, który z jednej strony będzie na tyle odległy, żebyś bez problemu spłacił zobowiązywanie, a z drugiej możliwie krótki, tak aby oprocentowanie, które wzrasta wraz z czasem spłaty, było jak najniższe.
Jak więc widzisz, wzięcie pożyczki lub kredytu to spore zobowiązanie, które wymaga odpowiedzialnego planowania i dużej dyscypliny finansowej. Jeśli interesuje Cię elastyczniejszy dostęp do gotówki, warta uwagi jest linia pożyczkowa na bezpiecznechwilowki.pl.
Sprawdź opłaty dodatkowe
Łączny koszt kredytu i pożyczki łatwo sprawdzisz na podstawie porównania wskaźnika rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania (RRSO), która w ujęciu procentowym podaje wszystkie opłaty, jakimi objęta jest dana oferta. Zapomnij o żmudnym sprawdzaniu, gdzie otrzymasz najniższą prowizję, a gdzie najkorzystniejsze oprocentowanie.
Jednak uwaga – wskaźnik RRSO nie uwzględnia kilka wydatków: na ubezpieczenie, kosztów windykacji i opłat za wydłużenie terminu spłaty. Dlatego zanim zdecydujesz się pożyczyć pieniądze w danej placówce, dokładnie przeczytaj umowę i zorientuj się w wysokości opłat dodatkowych, które nie są wliczone do RRSO.
Artykuł sponsorowany