Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

CITY TRAIL: Bydgoszcz nie zwalnia tempa

W niedzielę (1 grudnia) w leśnej scenerii Myślęcinka i Nadleśnictwa Żołędowo odbył się drugi bieg CITY TRAIL Bydgoszcz w edycji 2024/2025. Na mecie zameldowało się łącznie 558 dorosłych biegaczy, a najszybszymi okazali się Jakub Tuleja i Aleksandra Karolczuk.
CITY TRAIL: Bydgoszcz nie zwalnia tempa

Autor: Biegacze na trasie CITY TRAIL w Bydgoszczy (fot. Tomasz Czachorowski)

Aktywna jesień? Zdecydowanie tak!

Biegi CITY TRAIL odbywają się w okresie jesienno-zimowym, od października do marca. Choć wiele osób łapie się za głowę, słysząc o bieganiu w tym okresie, to osoby regularnie uprawiające sport, jednym tchem wyliczają profity płynące z outdoorowej aktywności fizycznej. Najczęściej wymieniane przez nie argumenty to: hartowanie organizmu, dawka endorfin - tak bardzo potrzebnych w krótkie zimowe dni, oderwanie od codziennych obowiązków. O prawdziwości tych tez najlepiej jednak świadczą nie słowa, lecz czyny. Tylko w ten weekend na dwóch biegach CITY TRAIL do mety dotarło prawie dwa tysiące dzieci i dorosłych.

Bieganie sposobem na życie

Bieganie to nie jest tylko aktywność, to sposób na życie - przekonuje dwukrotny mistrz Polski w maratonie Błażej Brzeziński. Były wyczynowy biegacz w tę niedzielę sam nie startował, ale odwiedził CITY TRAIL, aby wspierać innych uczestników.  

Choć sam wyczynowo już nie uprawiam sportu, to właśnie bieganiu zawdzięczam wiele cennych elementów życia. Najważniejsze są relacje z ludźmi i znajomości, które zostają na całe życie i są bezcenne. Gdyby nie sport, nie miałbym szans poznać tylu wartościowych osób. Dodatkowo, to właśnie dzięki karierze zwiedziłem wiele pięknych zakątków świata i staram się zarażać biegowymi podróżami innych.

Błażej Brzeziński, dwukrotny mistrz Polski w maratonie

Podium dzisiejszego biegu zapełnili stali bywalcy bydgoskiej przełajowej piątki: Jakub Tuleja (14:50), Krzysztof Gosiewski (14:59) i Daniel Kryzel (14:59). Najszybsze wśród kobiet to: Aleksandra Karolczuk (18:24), Weronika Płatek (18:43) i Elżbieta Majcher (19:12). 

Wyniki zawodów można znaleźć TUTAJ. W biegach CITY TRAIL Junior, które są nieodłącznym elementem wydarzenia, wzięło dziś udział blisko 130 młodych sportowców. 

Trzeci bieg edycji w Bydgoszczy - 19 stycznia

Szczegółowe informacje o zawodach oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek można znaleźć na profilach CITY TRAIL na Facebooku oraz Instagramie. Organizatorem biegów jest Fundacja Krok do Natury. Zawody edycji 2024/2025 są dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach Programu "Sport Powszechny". Partnerzy cyklu to PZU, marka On, Sklep Biegacza oraz Zmiany Zmiany. Biegi wspierają: Miasto Bydgoszcz, Miasto Poznań, Miasto Olsztyn, Miasto Gdańsk, Miasto Lublin, Miasto Szczecin oraz Urząd Dzielnicy Warszawa-Bielany.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 8°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 11 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCertyfikat SSL od 9 zł/rok!
ReklamaKreatywne rozwiązania dla Twojego biznesu!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: BZGTreść komentarza: Znowu ta toruńska ***** Ostrowski, który notorycznie zdradza B-szcz we wszystkim na rzecz tego toruńskiego grajdołu zamieszkałego przez socjopatów z antybydgoską psychozą. :( Zaczął niszczyć nawet Tow. Przyj. M. B-szczy doprowadzając do rezygnacji prawdziwych bydgoszczan, ale ktoś wreszcie wytłumaczył tej toruńskiej gnidzie podającej się za bydgoszczanina, choć nim nie jest ani z urodzenia ani z przekonania, że ma wy... opuścić to Towarzystwo. Bydgoszczanie go żywiołowo nienawidzą, jako toruńskiego zdrajcę niszczącego B-szcz z toruńskimi psychopatami!! Won do Grajdołu ZDRAJCO!!!Data dodania komentarza: 28.03.2025, 12:51Źródło komentarza: Od kwietnia loty do FrankfurtuAutor komentarza: Natalia i ZuziaTreść komentarza: Tak naprawdę to szkoda że nasz trener trenuje w Nowy Jorku a nie u nas. Było fajnie.Data dodania komentarza: 21.03.2025, 13:49Źródło komentarza: Za nami udany start judoków z Wyższej Szkoły GospodarkiAutor komentarza: SlawTreść komentarza: Gratulacje! Dzięki trenerowi R.Pujszo ciągle "słychać " o bydgoskim judo !Data dodania komentarza: 20.03.2025, 21:26Źródło komentarza: Za nami udany start judoków z Wyższej Szkoły GospodarkiAutor komentarza: KamilTreść komentarza: UMK -bez medalu a inne nie wiem.Data dodania komentarza: 19.03.2025, 11:29Źródło komentarza: Za nami udany start judoków z Wyższej Szkoły GospodarkiAutor komentarza: MisiekTreść komentarza: GratulacjeData dodania komentarza: 18.03.2025, 23:04Źródło komentarza: Za nami udany start judoków z Wyższej Szkoły GospodarkiAutor komentarza: Kanupriya RawatTreść komentarza: Congratulations 🎉🎉Data dodania komentarza: 18.03.2025, 21:09Źródło komentarza: Za nami udany start judoków z Wyższej Szkoły Gospodarki
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama