Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama dotacje unijne dla firm

Naukowiec CM w Radzie ds. Praw Człowieka i Równego Traktowania w Bydgoszczy

Dr hab. Marta Podhorecka, prof. UMK została powołana do reprezentowania Collegium Medicum UMK w Bydgoskiej Radzie ds. Praw Człowieka i Równego Traktowania przy Prezydencie Miasta Bydgoszczy. Rada zajmuje się promowaniem praw człowieka, monitorowaniem zjawisk dyskryminacyjnych oraz inicjowaniem współpracy między samorządem, biznesem i organizacjami pozarządowymi.
Naukowiec CM w Radzie ds. Praw Człowieka i Równego Traktowania w Bydgoszczy
Dr hab. Marta Podhorecka, prof. UMK z Prezydentem Miasta Bydgoszcz Rafałem Bruskim

Autor: fot.: materiały cm.umk.pl

Rola przedstawicielki uczelni będzie polegać na aktywnym uczestnictwie w pracach rady, formułowaniu rekomendacji oraz wspieraniu działań na rzecz równego traktowania i edukacji antydyskryminacyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii dotyczących osób starszych.

Bydgoska Rada ds. Praw Człowieka i Równego Traktowania (poprzednio Bydgoska Rada ds. Równego Traktowania) jest organem monitorująco-doradczym, działającym przy Prezydencie Miasta Bydgoszczy. Rada zajmuje się wszelkimi przejawami dyskryminacji a w szczególności ze względu na: płeć, wiek, niepełnosprawność, światopogląd, religię, wyznanie, orientację seksualną, narodowość, rasę, pochodzenie etniczne.

Do zadań Rady należy m.in.

•    doradzanie i występowanie do Prezydenta Miasta w zakresie inicjatyw zmierzających do realizacji praw człowieka i zasad równego traktowania;
•    inicjowanie współpracy samorządu, przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych i innych w zakresie upowszechniania praw człowieka i zasad równego traktowania;
•    obserwowanie i analiza przejawów dyskryminacji oraz formułowanie zaleceń/rekomendacji;
•    edukacji i promocja praw człowieka i idei równego traktowania oraz dobrych praktyk;
•    współpraca z organizacjami pozarządowymi działającymi w obszarze praw człowieka;
•    angażowanie mieszkanek i mieszkańców Bydgoszczy w aktywne wzmacnianie swoich praw. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zamglenia

Temperatura: 10°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 6 km/h

STARY RYNEK

ReklamaHosting Mango już od 37,50 zł
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: info z BydgoszczyTreść komentarza: Mała prośba: Skoro jest to portal BYDGOSZCZ.pl, to prosilibyśmy o nie uraczanie nas bieda-informacyjkami z Magagrajdołu Toruniewo, OK? Już starczy tego, że toruńskie pasożyty na B-szczy zyskały to, co dokładnie straciła na ich rzecz B-szcz, w tym także sport. Należy oderwać rydzykowych pasożytów id bydgoskiego cycka, bo nas tylko doją bez końca, a B-szcz bez końca traci!! My Całbeckowa DO NICZEGO NIE POTRZEBUJEMY, a że tamtejsze pasożyty i ich grajdoł nie byłby tym, czym jest dzisiaj bez okradania B-szczy, to należy z tym wreszcie SKOŃCZYĆ!!!Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:46Źródło komentarza: ALSTAL Grupa Budowlana ponownie sponsorem toruńskiego żużlaAutor komentarza: JolaTreść komentarza: Krótka ta Biedronka, rozmieszczenie regałów i towaru nie przypomina standardu Biedronki. Asortyment raczej nie pełny.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 15:34Źródło komentarza: Nowa Biedronka w Bydgoszczy. Otwarcie już jutro!Autor komentarza: PiotrekTreść komentarza: No cóż, to nie jest normalnej wielkości Biedronka, układem wewnątrz przypomina Polomarket na Bartodziejach. Nie ma też pełnego asortymentu Biedronki. Dodatkowo miejsca postojowe dość wąskie, więc łatwo o obicie drzwi.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 15:31Źródło komentarza: Nowa Biedronka w Bydgoszczy. Otwarcie już jutro!Autor komentarza: Kasyno BooiTreść komentarza: Po sesjach w Booi pozostaje dobre wrażenie. Wszystko jest przewidywalne w dobrym tego słowa znaczeniu: działa jak działa i nadal działa. Żadnych niespodzianek, wszystko jest stabilne i zgodne z regulaminem. Gry są uruchamiane szybko, konto osobiste zawiera informacje, nic nie jest mylące. https://sklep-dinozaurow.pl/Data dodania komentarza: 17.04.2025, 10:47Źródło komentarza: Technologie online które zmieniły nasze życieAutor komentarza: JaTreść komentarza: Bardzo się się cieszę, że w pobliżu mojego domku będę miała swoją BiedronkęData dodania komentarza: 14.04.2025, 18:38Źródło komentarza: Nowa Biedronka w Bydgoszczy. Otwarcie już jutro!Autor komentarza: Won z Grajdołem niszczącym B-szcz!Treść komentarza: A kogo z bydgoszczan obchodzi grajdoł Toruniewo, który blokuje od początku tego chorego województwa rozwój B-szczy, wręcz jej DEGRADACJĘ!!Data dodania komentarza: 14.04.2025, 14:03Źródło komentarza: Dworzec Toruń Wschodni otwarty dla podróżnych
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama